Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza wspólne barwy dla pojazdów kursujących pod jego szyldem. Obok logo ZTM pojawi się też znak GZM, metropolitalny piktogram danego miasta oraz logo operatora. Ujednolicenie kolorystyki zajmie kilka lat. Pojazdy bowiem nie będą specjalnie przemalowywane, a barwy będą zmieniane sukcesywnie, podczas nowych przetargów na obsługę danych linii. – Postawiliśmy na żółty kolor, który jest klasyczny i uniwersalny – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Metropolii.

Żółty będzie na autobusach regularnych linii, fuksja będzie oznaczała linie specjalne, czyli np. autobusy na lotnisko. Tramwaje pozostaną czerwone, a trolejbusy będą żółto-zielone. – Rewolucyjne jest to, że po raz pierwszy pojazdy kursujące w aglomeracji będą miały wspólną i jednolitą identyfikację wizualną – dodaje Karolczak.

Obecnie w żółtych barwach jeżdżą autobusy PKM Gliwice i PKM Katowice, jednak i one będą wymagały zmiany kolorów, aby odcień był zgodny z identyfikacją wizualną ZTM.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej