Biskup nominat pochodzi z Mikołowa. Urodził się w 1967 r. Po studiach w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym był wikariuszem w parafii św. Jadwigi w Rybniku Nowinach, katechetą w tamtejszym Liceum im. Powstańców Śląskich i diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło-Życie.

W 1998 r. zaczął studiować zaocznie w Akademii Teologii Katolickiej, a rok później został sekretarzem i kapelanem abp. Damiana Zimonia. W 2007 r. zrobił doktorat z teologii pastoralnej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i objął godność kanclerza kurii diecezjalnej. W latach 2012–2014 był wikariuszem generalnym archidiecezji katowickiej i moderatorem kurii, po czym został proboszczem parafii św. Antoniego w Rybniku. Od początku tego roku pełni ponadto funkcję dziekana dekanatu Rybnik.

Z ogłoszonego w środę komunikatu Nuncjatury Apostolskiej w Polsce wynika, że msza św., w czasie której ks. Olszowski przyjmie święcenia biskupie, zostanie odprawiona 12 września w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.