Dochodzenie w tej sprawie prowadzą oficerowie z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dotyczy ono działalności ośrodka szkolenia kierowców należącego do Józefa K. z Trzebini. Zdaniem śledczych mężczyzna mówił swoim kursantom, że zna egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. – Za kasę można tam zdać egzamin – obiecywał właściciel szkoły nauki jazdy.

Podejrzani egzaminatorzy wyszli na wolność po wpłaceniu kaucji

Józef K. jest ciężko chory i znajduje się w stanie terminalnym, więc postępowanie przeciwko niemu zostało zawieszone. Policjanci przesłuchali jego kursantów. I kilku z nich potwierdziło, że zapłaciło łapówkę za zaliczenie egzaminu w katowickim WORD.

Kilka dni temu śledczy wydali nakaz zatrzymania dwóch egzaminatorów pracujących w WORD w Katowicach. Zarzucono im przyjęcie łapówek w wysokości od 500 do 1000 złotych w zamian za zaliczenie egzaminu trzem mężczyznom, którzy w 2016 roku starali się o prawo jazdy na ciężarówkę.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.