We wtorek 19 czerwca o godzinie 17 z ulicy Stawowej w Katowicach przejdzie specjalny pochód, w którym udział wezmą osoby niepełnosprawne umysłowo wraz z rodzicami i opiekunami. Marsz przejdzie pod Teatr Śląski.

Po jego zakończeniu będzie można porozmawiać z uczestnikami, zadawać im pytania dotyczące ich codziennego życia. – Odpowiemy na każde, nawet najtrudniejsze pytania, gdyż pragniemy być częścią zdrowego społeczeństwa, chcemy żyć i nie wprowadzać nikogo w zakłopotanie – mówi Aleksandra Chromik ze stowarzyszenia „Klucz”, mama niepełnosprawnej Patrycji.

Podczas marszu zostanie także oddany hołd rodzinie z Panewnik. – Ta tragiczna śmierć wstrząsnęła Polską i pokazała, że nikt nie może żyć w samotności – dodaje Chromik.

Przypomnijmy, że w jednym z mieszkań przy ul. Szafirowej znaleziono w zeszły poniedziałek ciała 55-letniej kobiety oraz jej 31-letniej córki cierpiącej na porażenie mózgowe. Wszystko wskazuje na to, że kobieta otruła chorą córkę, po czym się powiesiła.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.