Srebrne Stawy powstają w Bytomiu, w dzielnicy Szombierki w miejscu, gdzie działała kopalnia o takiej samej nazwie. Osiedle rośnie od sześciu lat. Najpierw zbudowano kilkadziesiąt domów jednorodzinnych i szeregowych, które przypominają podmiejskie wille. Niedaleko domów jest też staw, powstało również pole do golfa. Dzięki temu teren dawnej kopalni zmienił się w zieloną dolinę.

Pole golfowe gwarantuje, że nic nie przesłoni widoku z okna

Teraz rozpoczęła się budowa pierwszego budynku z większą liczbą lokali. Będzie w nim 25 mieszkań oraz dwa lokale usługowe, które będą na parterze. Mieszkania nie są duże. Mają od 42 do 58 metrów mieszkań. Ceny zaczynają się od niecałych 190 tys. zł. Za największe lokale trzeba zapłacić nieco ponad 260 tys. zł.

Firma AGC Bytom chwali się, że dzięki otoczeniu, jakim jest pole golfowe, mieszkańcy mają gwarancję, że nic im nie przesłoni widoku i że obok ich domu nie powstanie żadna inna inwestycja.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.