Symboliczne czeki odebrali z rąk wicepremiera Jarosława Gowina rektorzy siedmiu uczelni z województwa śląskiego, które otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu „Zintegrowane Programy Uczelni”, ogłoszonego przez NCBR.

Największe dofinansowanie spośród wszystkich polskich szkół wyższych dostała Politechnika Śląska. – W konkursie, w którym oceniane były strategie rozwoju uczelni, wszystkie śląskie uczelnie wypadły znakomicie. Łącznie na plany rozwojowe dla uczelni województwa śląskiego przeznaczymy prawie 70 mln zł. Bardzo nam na tym zależy, żeby te programy wewnętrznych reform rozpoczęły się jak najszybciej, żeby te pieniądze jak najszybciej zaczęły pracować na rzecz podniesienia oferty dydaktycznej śląskich uczelni i podniesienia poziomu badań naukowych – mówił wicepremier Gowin.

Premie za nowe programy kształcenia

„Zintegrowane Programy Uczelni” to projekt, którego celem jest rozwijanie szkolnictwa wyższego, by jak najpełniej realizowało aktualne potrzeby społeczne i gospodarcze kraju. W ramach programu uczelnie mogły otrzymać pieniądze przede wszystkim na nowe programy kształcenia, szkolenia dla kadry dydaktycznej oraz szkolenia i programy stażowe dla studentów, a także na otwarcie nowych kierunków, m.in. w językach obcych oraz na studia doktoranckie.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej