Umowę o współprowadzeniu AUKSO podpisali w środę w tyskiej Mediatece prezydent Andrzej Dziuba i wiceminister Wanda Zwinogrodzka.

Co taka umowa oznacza dla orkiestry? Dodatkowy zastrzyk gotówki. Do tej pory roczna dotacja na muzyczne przedsięwzięcia AUKSO wynosiła ponad 2 mln zł. Pieniądze pochodzą z kasy miasta, które jest organizatorem orkiestry. Teraz muzycy będą mieli  do dyspozycji prawie 700 tys. zł więcej. Taką kwotą Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie wspierało orkiestrę przez kolejne 3 lata. Po tym czasie będzie możliwość przedłużenia umowy.

Ministerstwo wesprze orkiestrę

– Jestem dumna, że możemy dziś podpisać ten dokument, który jest wyrazem naszego uznania dla dotychczasowego, fantastycznego dorobku znakomitej orkiestry AUKSO i jej lidera. To dla nas zaszczyt, że możemy wspierać jej działalność. W imieniu ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego chcę wyrazić nadzieję, iż to wsparcie posłuży dalszemu bujnemu rozwojowi wspaniałych talentów AUKSO i rozszerzy działania orkiestry. Taki jest właśnie sens współprowadzenia instytucji przez ministerstwo. Środki, które przekazujemy, mają posłużyć rozwojowi, zwiększeniu dynamiki danej instytucji. Mamy nadzieję, że AUKSO dzięki nim rozwinie jeszcze bardziej swoją działalność. Skorzystamy na tym wszyscy, najbardziej oczywiście my, słuchacze. I polska kultura, którą AUKSO wspaniale promuje także poza granicami kraju – mówiła Wanda Zwinogrodzka po podpisaniu umowy.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.