Robert Konieczny: U mnie wszystko się kręci wokół domu

<
7/8
>
Tekst Dariusz Kortko, Zdjęcia Grzegorz Celejewski
Zdjęcie numer 6 w galerii - Robert Konieczny: U mnie wszystko się kręci wokół domu

GRZEGORZ CELEJEWSKI

< >
Modrzewiowa w Katowicach

Po przeprowadzce do Katowic zacząłem chodzić do Szkoły Podstawowej nr 62. Było fajnie, mnóstwo czasu spędzaliśmy z kumplami na podwórku.

Mój tata chciał, żebym uprawiał sport, więc zaprowadził mnie do sekcji szermierczej w Pałacu Młodzieży. Trenowałem szermierkę intensywnie, cztery razy w tygodniu, ale bez serca. Odkąd w 1982 r. zobaczyłem w telewizji Mundial, wiedziałem, że na pewno zostanę piłkarzem. Marzyłem, że będę drugim Bońkiem, albo Buncolem. Całe godziny biegaliśmy z chłopakami za piłką, zabieraliśmy ją do szkoły. Graliśmy na przerwach i po lekcjach. Ale wszystko co dobre szybko się kończy.

IV Liceum Ogólnokształcące było blisko Modrzewiowej. Dostałem się do klasy matematyczno-fizycznej. Radziłem sobie nieźle, tylko z języków byłem noga. Kiedyś nauczyłem się na pamięć wiersza po rosyjsku. Zostałem odpytany, nauczycielka coś zaczęła do mnie mówić, ale jej nie zrozumiałem. Dopiero wychowawczyni powiedziała mi, że mam z rosyjskiego pałę. Byłem rozgoryczony, tak się starałem i dwója!? Postanowiłem, że koniec z tym ruskim!

Pierwszy miesiąc drugiej klasy spędziłem w szpitalu, miałem sporo zaległości, nie miałem ochoty tego nadrabiać, więc zacząłem wagarować. Już nie chciałem być Bońskiem, tylko znanym muzykiem rockowym. Zamiast na lekcjach siedziałem u kumpla i graliśmy na gitarach. Ojciec nie mógł tego znieść, moja gitarę roztrzaskał. Zacząłem więc chodzić do kina. Miałem największą liczbę godzin nieusprawiedliwionych w całej szkole. W końcu się opamiętałem, wszystko pozdawałem, tylko z ruskiego dwója i egzamin komisyjny. Ale zdałem.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Robert Konieczny: U mnie wszystko się kręci wokół domu
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Robert Konieczny: U mnie wszystko się kręci wokół domu
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Robert Konieczny: U mnie wszystko się kręci wokół domu
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Robert Konieczny: U mnie wszystko się kręci wokół domu
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Robert Konieczny: U mnie wszystko się kręci wokół domu
  • Zdjęcie numer 6 w galerii Robert Konieczny: U mnie wszystko się kręci wokół domu
  • Zdjęcie numer 7 w galerii Robert Konieczny: U mnie wszystko się kręci wokół domu
  • Zdjęcie numer 8 w galerii Robert Konieczny: U mnie wszystko się kręci wokół domu