Uniwersytet Śląski oraz Chorzów wybudują w okolicy 75. Pułku Piechoty niezwykły plac. To "wielofunkcyjna strefa aktywności". Pod tą nazwą kryje się niespotykane na co dzień miejsce spotkań. Zaprojektowała je pracownia SLAS Architekci z Katowic. W swoim portfolio ma zarówno przestrzenie publiczne (m.in. planowany skwer przy ul. Koszarowej w Katowicach), jak i domy jednorodzinne czy kameralne biurowce.

Tym razem pracownia SLAS Architekci zaprojektowała coś dla mieszkańców Chorzowa. - To inicjatywa Uniwersytetu Śląskiego. Okolice Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych wciąż wymagają rewitalizacji. Pojawił się pomysł, by powstał tu otwarty publiczny park - mówi Aleksander Bednarski ze SLAS Architekci.

Nie chodziło jednak o budowę zwykłego skwerku czy placu zabaw. W jednym miejscu musiało być wiele atrakcji dla matek z dziećmi, starszych dzieci, młodzieży i seniorów.
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.