Wraz z wygraną PiS rozpoczęła się też wymiana kadr w wielu instytucjach naszego regionu. Niektórzy znaleźli też nowe zajęcie w stolicy. Wojciech Poczachowski, były prezes Radia Katowice i kandydat PiS w wyborach do Sejmu, został doradcą sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego dawny współpracownik Piotr Ornowski od niedawna kieruje Polskim Radiem Katowice. W przeszłości był tu kierownikiem redakcji muzycznej, a gdy od sierpnia 2006 r. do lipca 2008 r. rozgłośnią kierował Poczachowski, awansował na zastępcę redaktora naczelnego i dyrektora programowego Radia Katowice. Potem przez jakiś czas był zatrudniony w radiowej Trójce. Teraz wrócił do Katowic.

Zmiany w radiu i telewizji

Zmiana także w regionalnej telewizji. Nominację na szefa TVP Katowice odebrał w marcu Tomasz Szymborski, przed lat był związany m.in. z "Gazetą Wyborczą", "Trybuną Śląską" i "Rzeczpospolitą". Wraz z nim do telewizji wrócił Maciej Wojciechowski, który stanął na czele Regionalnej Agencji Producenckiej.
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.