Jest to niezwykła wyprawa do wielu zakątków województwa śląskiego. W naszym regionie mamy rzeki, jeziora i stawy, zapory z historią, podziemne zbiorniki i elektrownie wodne. Ich piękno najlepiej widać z góry, co udowadniają zdjęcia zrobione z samolotu przez Janusza Moczulskiego. Ten znany śląski fotografik od lat specjalizuje się w fotografii lotniczej. Na wielkoformatowych fotografiach zobaczymy m.in. Jezioro Goczałkowickie, kaskadę Soły, zapory w Dziećkowicach i Kozłowej Górze, Jezioro Międzybrodzkie (na zdjęciu) zbiorniki podziemne w Mikołowie i Murckach czy zabytkową stację Zawada w Karchowicach.

3 miliony osób pije wodę z naszych jezior

Oglądając zdjęcia, warto uświadomić sobie, że ta sama woda, która znajduje się w górskich jeziorach, na co dzień dopływa do kranów ponad 3 mln osób w województwach śląskim i małopolskim. Jest to możliwe dzięki systemowi zaopatrzenia, którym zarządza Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów - współorganizator wystawy.
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.