Konferencja odbyła się 22 kwietnia w katowickim hotelu Qubus. Zorganizowały ją Polska Izba Ekologii wraz z działającą pod jej auspicjami Platformą Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe. To organizacja non-profit, skupiająca producentów ekologicznych urządzeń grzewczych na paliwa stałe, czyli m.in. węgiel. Polska jest liderem europejskiego rynku kotłów na takie paliwa, a członkowie platformy produkują większość tego typu urządzeń sprzedawanych w Polsce. Dlatego aktywnie angażują się w debatę dotyczącą koniecznych zmian, mających doprowadzić do poprawy jakości naszego powietrza i działania z tym związane.

Podczas katowickiej konferencji mówiono o tym, co można zrobić, aby Polacy oddychali czystszym powietrzem. Odnoszono się m.in. do wprowadzonej jesienią zeszłego roku tzw. ustawy antysmogowej, która umożliwia sejmikom wojewódzkim wprowadzenie zakazu spalania określonych rodzajów paliw.
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.