• Dawid Ryndak: Wierzę, że na Stadionie Ludowym może być więcej kibiców

  Zagłębie Sosnowiec po wygranej z Wigrami Suwałki (2:0) umocniło się na pozycji lidera pierwszej ligi. Poprawiła się też frekwencja na trybunach Stadionu Ludowego. Zespół wspierało około 2,5 tysiące kibiców. Warto jednak pamiętać, że mecz z Wigrami uświetnił 60-te urodziny obiektu, a z tej okazji bilety na trybunę otwartą kosztowały tylko złotówkę. - Wierzymy, że kibiców na Stadionie Ludowym może być jeszcze więcej - mówi Dawid Ryndak, który strzelił drugą bramkę w meczu. Pomocnik zadedykował gola narzeczonej.

 • Inwestycje TBS-u w Katowicach

  Filmik promujący inwestycje Katowickiego TBS-u.

 • Wycieczka po zakamarkach Spodka

  Z okazji 45 urodzin Hali Widowiskowo-Sportowej przygotowano szereg imprez i mniejszych wydarzeń. W sobotę można było wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem i zajrzeć w najdziwniejsze zakamarki Spodka. A i towarzystwo było przednie.

Co jest grane 24

17130 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • DZIADY CZ.II

  DZIADY CZ.II

  dramat

  II część Dziadów w Teatrze Nowym przygotowała Irena Jun wespół z Jerzym Kaliną. Jest ona dla nich przede wszystkim niezwykłym obrzędem, tajemniczym rytuałem, w którym żywi nawiązują kontakt z umarłymi, świat realny przenika się i zespala z nadzmysłowym, tworzącym universum przebogate w emocje i znaczenia. Niejako warunkiem spełnienia obrzędu jest współuczestniczenie w nim widzów, inaczej, bardziej emocjonalnie weń zaangażowanych niż podczas "zwykłego" oglądania spektaklu. To ryzykowne zawsze założenie w tym przypadku wcale nie wydaje się "na wyrost". Spektakl szalenie sugestywny, o wielkiej urodzie plastycznej i muzycznej, aktorsko bardzo wyrazisty i zdyscyplinowany.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Inferno

  Inferno

  thriller

  Supertrio: Tom Hanks, Ron Howard i Dan Brown przedstawia ekranizację najlepiej sprzedającej się książki 2013 roku – „Inferno”. Hanks, Howard i Brown są odpowiedzialni za sukces dwóch poprzednich filmowych części przygód profesora Roberta Langdona – „Kod da Vinci” oraz „Anioły i Demony” zarobiły ponad miliard dolarów na całym świecie. „Inferno” Dana Browna spędziło 11 tygodni na szczycie listy bestsellerów „The New York Timesa”. Światowej sławy profesor w dziedzinie symboliki Robert Langdon (dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks) śladami poematu Dantego usiłuje rozwikłać zagadkę symbolu, który znajduje w marynarce, kiedy budzi się – pogrążony w amnezji – w jednym z włoskich szpitali. Będzie to najtrudniejsze zadanie w karierze Langdona, na którego zewsząd czeka niebezpieczeństwo.

 • Asy bez kasy

  Asy bez kasy

  komedia

  Dave (Galifianakis), mimo społecznego niedopasowania, stara się rzetelnie wykonywać pracę konwojenta. Dzień w dzień transportuje cudze miliony, marząc o własnej fortunie i o zdobyciu serca koleżanki z pracy (Wiig). Fantazje przeradzają się w rzeczywistość, gdy Steve (Wilson) wraz ze wspólnikami decyduje się ukraść pieniądze zdeponowane w skarbcu firmy przewozowej. Potencjał kryminalny nowo zawiązanej szajki jest bardzo niski, ale akcja kończy się niespodziewanym sukcesem. Świeżo upieczonych przestępców od pełni szczęścia dzielą jednak tysiące policjantów i agentów federalnych. Najtrudniejsze więc jeszcze przed nimi. Żyjąc w ukryciu, ciężko bowiem wydawać miliony i pozostać niezauważonym.

 • Sekretne życie zwierzaków domowych

  Sekretne życie zwierzaków domowych

  animowany

  Ocena 4/6

  Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

 • W Le Papillon Noir Francuzi czują się jak u siebie, a klienci pochłaniają Marsylię

  Le Papillon Noir to nowe bistro w Katowicach, które mieści się na parterze kamienicy przy ul. Gliwickiej. Urządzony w paryskich klimatach lokal zaprasza na francuskie naleśniki i aromatyczną kawę, którą wypijemy pod skrzydłami czarnego motyla.

 • Wnętrza w jesiennych aranżacjach. Kominek może pachnieć pomarańczą

  Wraz z nastaniem jesiennej szarugi, zaczynamy spędzać więcej czasu w domu, zatem warto odpowiednio dostosować jego wystrój do specyfiki tej pory roku. Ciepłe koce, miękkie poduchy i płonące świece z pewnością umilą nam długie, chłodne wieczory z książką w ręku, a żywe, optymistyczne akcenty kolorystyczne będą kontrastować z szarością na zewnątrz.

 • Food Fest. Smaki Śląska i całego świata w Szybie Wilson [ZDJĘCIA]

  W ten weekend nie ma sensu gotowanie w domu - przekonywali organizatorzy festiwalu kulinarnego Food Fest, który w sobotę rozpoczął się w katowickim Szybie Wilson. Druga odsłona imprezy była okazją do skosztowania zarówno śląskich specjałów, jak i przysmaków z innych stron kraju i świata.

Tematy ważne dla Katowic
Miasta
Miejsca
Tematy
Praca
Edukacja w Katowicach
Nieruchomości