• Policja zatrzymała grupę pseudokibiców

  Policja zatrzymuje agresywnych pseudokibicó W niedzielę, kiedy rozgrywany był mecz Ruchu Chorzów z Legią Warszawa, policjanci kilka razy musieli interweniować z powodu burd wywołanych przez agresywnych pseudokibiców. 14 osób zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu.

 • Inteligentny monitoring w Katowicach. Można śledzić ludzi i samochody

  Katowicki System Monitoringu i Analiz właśnie został uruchomiony. Prace nad jego stworzeniem trwały od prawie dwóch lat. Dziś w systemie działają 194 kamery (są głównie w centrum miasta, ale to też teren Nikiszowca czy kalwarii przy bazylice w Panewnikach)

 • Marek Bęben: Szkoda, że spotykamy się w takiej sytuacji

  Marek Bęben, przed laty znakomity bramkarz, był gościem Zagłębia Sosnowiec podczas meczu z Górnikiem Zabrze. Piłkarz z Czeladzi potrzebuje wsparcia. W marcu tego roku amputowano mu nogę z powodu zakrzepicy. Bęben nie załamał się i dzień po wyjściu ze szpitala usiadł na trenerskiej ławce Moravii Morawica, gdzie pracuje od siedmiu lat. Zamiast prawej nogi ma teraz protezę. Tyle, że to tzw. proteza wstępna, ale dzięki zbiórce pieniędzy zorganizowanej podczas pierwszoligowego spotkania Bęben ma zyskać bardziej komfortowe wsparcie.

Co jest grane 24

6145 imprez dziś
Do poczytania
 • "Quo vadis" Sienkiewicza zabrzmi w całej Polsce

  "Quo vadis" Sienkiewicza zabrzmi w całej Polsce

  W MIEŚCIE

  Na zamku, w poszukiwaniu cytatów lub z prawnuczką samego Henryka Sienkiewicza. Tegoroczna akcja Narodowego Czytania w naszym województwie zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie.

Nie przegap!
 • Dobry wojak Szwejk

  Dobry wojak Szwejk

  komedia

  Kiedy samochód arcyksięcia Franciszka Ferdynanda zwalniał przy jednym z sarajewskich mostów, by za chwilę minąć oddającego strzał zamachowca, on siedział prawdopodobnie przy kuflu piwa, opowiadał anegdoty i nie przeczuwał, że już za moment wkroczy na scenę I wojny światowej. Zawsze to miło zwiedzić za darmo jakieś obce kraje – zwykł był mawiać. Być może powiedziałby tak i tym razem. Ci, którzy go spotkali, mawiali o nim: kretyn, głupek i notoryczny bałwan. On sam o sobie: urzędowo uznany przez nadzwyczajną komisję lekarską za idiotę. Józef Szwejk i jego sposób na życie – głupocie świata przeciwstawić własną głupotę. Z miejsca udawać idiotę. Być może to jedyna skuteczna metoda, by przetrwać horror wojny i absurd rzeczywistości?

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Mój przyjaciel smok

  Mój przyjaciel smok

  familijny

  Ocena 4/6

  Oto historia chłopca i jego najlepszego przyjaciela Elliotta, który – tak się składa – jest smokiem.

 • Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  animowany

  Ocena 3/6

  Bohaterowie filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie wielką przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielka asteroida. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne, ognie z nieba i inne niezwykłe zjawiska. Wyruszają na wyprawę, w czasie której odwiedzą wiele egzotycznych krain i poznają nowe, barwne postacie, a świat epoki lodowcowej zmieni się nie do poznania.

 • Jak zostać kotem

  Jak zostać kotem

  komedia

  Ocena 2/6

  Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota należącego do jego własnej rodziny. Prowadzi to do serii zaskakujących wydarzeń, a bohater może na własnej skórze sprawdzić trafność powiedzenia, że… koty mają dziewięć żyć.

Tematy ważne dla Katowic
Miasta
Miejsca
Tematy
Praca
Edukacja w Katowicach
Nieruchomości