Co jest grane 24

5958 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Weekend z Millennium Docs Against Gravity. Dzień 1

  Weekend z Millennium Docs Against Gravity. Dzień 1

  festiwal

  Millennium Docs Against Gravity (dawniej PLANETE+ DOC FF) to jeden z najważniejszych festiwali kina dokumentalnego w Europie, nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jako najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. Już po raz kolejny festiwal odbywa się niemal w całym kraju. Podczas WEEKENDU Z MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY pokazane zostaną premierowo najlepsze filmy dokumentalne minionego roku, a widzowie wybiorą film, który otrzyma Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Zapraszamy do kin w całej Polsce. FILMYDobry Amerykanin (A Good American), Austria, 2015, 101 min., reż. Friedrich Moser,Don Juan (Don Juan), Szwecja, Finlandia, 2015, 92 min., reż. Jerzy Śladkowski,Facebookistan (Facebookinstan), Dania, 2015, 59 min., reż. Jakob Gottschau,Perłowy guzik (The Pearl Button), Chile, Francja, Hiszpania, 2015, 82 min., reż: Patricio Guzmán,Pod opieką wiecznego słońca (Under the Sun), Rosja, Łotwa, Niemcy, Czechy, Korea Północna, 2015, 106 min., reż. Witalij Manski,Sonita (Sonita), Iran, Niemcy, Szwajcaria, 2015, 91 min., reż. Rokhsareh Ghaem Maghami,Szwedzka teoria miłości (The Swedish Theory of Love), Szwecja, 2015, 76 min., reż. Erik Gandini,Ukraińscy szeryfowie (Ukrainian Sheriffs), Ukraina, Łotwa, Niemcy, 2015, 85 min., reż. Roman Bondarczuk.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Po tamtej stronie drzwi

  Po tamtej stronie drzwi

  horror

  Psychologiczny film grozy, utrzymany w stylusłynnego „Szóstego zmysłu”. Maria (Sarah Wayne Callies – „Epicentrum”, serialTV „Skazany na śmierć”) mieszka wraz z rodziną w egzotycznych Indiach. Wiedzie szczęśliwe życie do dnia, w którym jej kilkuletni syn ginie w wypadku samochodowym. Zrozpaczona Maria odkrywa, że istnieje odwieczny rytuał, który pozwala żywym nawiązać ostatni kontakt z umarłymi i pożegnać się z nimi. Wyrusza w podróż do starożytnej świątyni, w której tajemnicze drzwi pełnią rolę portalu między dwoma światami. Na miejscu Maria łamie złożoną wcześniej przysięgę i otwiera drzwi, które miały na zawsze pozostać zamknięte. Narusza tym samym równowagę między życiem i śmiercią, nie zdając sobie sprawy, jakie będą konsekwencje jej czynu… 

 • Kung Fu Panda 3

  Kung Fu Panda 3

  animowany

  Ocena 4/6

  Film o nowych przygodach pandy Po, mistrza wschodnich sztuk walki. Po spotyka swego dawno zaginionego ojca i obaj wyruszają do sekretnej krainy pand, gdzie poznają nowych, przezabawnych bohaterów. Gdy nadprzyrodzony złoczyńca Kai zaczyna pustoszyć całe Chiny, pokonując wszystkich mistrzów kung fu, Po musi dokonać niemożliwego – wytrenować całą wioskę swych rozbrykanych, niezdarnych współbraci, by utworzyli drużynę niepokonanych Kung Fu Pand!

 • Łowca i Królowa Lodu

  Łowca i Królowa Lodu

  fantastyka

  Ocena 2/6

  Zdradą złamane serce uwolni moce, jakich nie znał świat. Ześle zimę, jakiej nie znała ziemia. Zemstę, jakiej nie znał człowiek. Charlize Theron, Chris Hemsworth, Emily Blunt i Jessica Chastain w filmie „Łowca i Królowa Lodu”, sequelu wielkiego przeboju kinowego „Królewna Śnieżka i Łowca”. Na długo zanim Królewna Śnieżka zwyciężyła wszechwładną Ravennę (Theron), Zła Królowa panowała nad światem u boku swej dobrej siostry Freyi (Blunt). Wszystko zmienia się, gdy ginie córka Dobrej Królowej. Aby nie czuć bólu straty, piękna Freya zamienia swe nieskalane złem serce w lód, otacza je lodową fortecą, co uwalnia moce, których nie była świadoma. By nie myśleć o stracie, w odległej krainie na Dalekiej Północy Królowa Lodu tworzy armię łowców. Najpotężniejszą, śmiercionośną armię świata. Ale zasada – w armii i królestwie – jest jedna – nigdy, przenigdy nie kochać. Nikogo i niczego. Kto pokocha, tego życie znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z każdym dniem potężna armia Freyi rośnie w siłę, nie jest jednak silna na tyle, by zagrozić armii Królewny Śnieżki. Tylko złowieszcze lustro dałoby Królowej Lodu taką moc… Twórcy „Łowcy i Królowej Lodu” zapowiadają, że film przebije efektami i widowiskowością pierwszą część. Ma zresztą ku temu wszelkie predyspozycje – za produkcję obrazu odpowiadają twórcy „Alicji w Krainie Czarów” i „Czarownicy”. Na ekranie zobaczymy spektakularne efekty specjalne, baśniowość na pograniczu świata fantasy i jedne z najpiękniejszych kostiumów, jakie widzieliśmy w kinie. Ale przede wszystkim dowiemy się, czy miłość naprawdę zwycięży wszystko. Dzięki filmowi w reżyserii Cedrica Nicolasa-Troyana poznamy wcześniejsze losy Królowej Ravenny (Charlize Theron) i Łowcy Eryka (Najseksowniejszy Mężczyzna 2014 r. według magazynu „People” – Chris Hemsworth), zanim Królewna Śnieżka zaczęła przewyższać Ravennę urodą. Lepiej poznamy historię Łowcy Eryka, którego, o czym wiemy z „Królewny Śnieżki i Łowcy”, żona została zamordowana przez „nikczemne siły”. Poprzednik „Łowcy i Królowej Lodu” zarobił prawie 4

 • Do jazzu się nie siedzi. Zakończył się 5. Katowice JazzArt Festival

  W sobotę 30 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jazzu. Tego samego dnia zakończył się 5. Katowice JazzArt Festval. W ciągu sześciu dni odbyło się dziewięć koncertów i trzy pokazy filmowe. Festiwalowi towarzyszyły również dwie wystawy.

 • Muzyka i filmy na zakończenie 5. Katowice JazzArt Festivalu

  Dobiega końca 5. Katowice JazzArt Festival. Na dwa ostatnie dni organizatorzy przygotowali aż cztery koncerty, w ramach których jazz wybrzmi na takich instrumentach jak pianino, akordeon, perkusja czy kontrabas. A jeśli dla kogoś to wciąż za mała dawka muzyki, będzie można wybrać się również do kina.

 • Krwawa jatka w galerii handlowej. "Psubracia" na Scenie w Galerii

  Czemu to jest tak, że dopiero jak się czujesz jak w filmie, to czujesz, że naprawdę żyjesz? - pyta jeden z bohaterów najnowszego spektaklu Teatru Śląskiego, którego premiera odbędzie się w piątek 29 kwietnia w Scenie Galerii. Reżyseruje debiutujący w tej profesji Mateusz Znaniecki, aktor katowickiej sceny, który jest również studentem reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

 • Jazz na styku trzech światów. Muzyka w Jazovii w Gliwicach

  W Gliwicach trwa trzecia już edycja cyklu "Filharmonia - muzyka w Jazovii". Piątkowy (29 kwietnia) koncert to spotkanie pięciu muzyków, pochodzących z trzech kontynentów łączących w jeden projekt jazz, improwizację oraz brzmienia tradycyjnej muzyki chińskiej.

Tematy ważne dla Katowic
Miasta
Miejsca
Tematy
Praca
Edukacja w Katowicach
Nieruchomości