Co jest grane 24

6475 imprez dziś
Do poczytania
 • Weterani śląskiego bluesa. Koncert w Kinie Rialto

  Weterani śląskiego bluesa. Koncert w Kinie Rialto

  MUZYKA

  Krzysztof Głuch, lider Krzysztof Głuch Oscillate wystąpi w piątek, 9 grudnia ze swoim najnowszym projektem na scenie Kina Rialto w Katowicach. Bilety w cenie 25 zł.

Nie przegap!
 • W istocie rzeczy. Aldona Mickiewicz

  W istocie rzeczy. Aldona Mickiewicz

  wystawa

  Wystawa Aldony Mickiewicz "W istocie rzeczy" w Muzeum Górnośląskim Na wystawie "W istocie rzeczy" Aldony Mickiewicz pojawią się prace pochodzące z trzech ostatnich dekad (począwszy od tych z lat 80. do najnowszych, powstałych w 2016 roku) – z okresu, w którym nieustannie materia i czas dominują w twórczości Aldony Mickiewicz. Prezentowane dzieła ukażą głębię symbolu zamkniętego w wydawałoby się tylko martwej naturze, wynikające ze świadomości i postrzegania sensu sztuki. To m.in. prace z cykli: Et in Arcadia Ego – nawiązujące do motywów ikonograficznych sztuki nowożytnej, Paramenty – ukazujące przedmioty, które ze względu na  „zużycie”  przestały pełnić swoją funkcję, Arka – gdzie głównym „bohaterem” jest przywieziona z Kresów blaszana wanna. Aldona Mickiewicz (ur. 1959 r. w Oświęcimiu) – absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w latach 1979–1984 studiowała w pracowniach prof. Tadeusza Brzozowskiego,  prof. Zbyluta Grzywacza oraz prof. Stanisława Rodzińskiego, w którego pracowni uzyskała dyplom z wyróżnieniem. W latach 80. uczestniczyła w Ruchu Kultury Niezależnej, w 1986 r. przebywała na stypendium artystycznym w Rzymie. Wspólnie z Tadeuszem Borutą w latach 1992–1993 wykonała obrazy ołtarzowe  w byłym klasztorze sióstr benedyktynek w Monte San Savino we Włoszech. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych oraz państwowych w kraju i za granicą, były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.  Kurator wystawy: Agnieszka Bartków

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

  Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

  fantastyka

  Ocena 4/6

  Akcja filmu rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

 • Sully

  Sully

  dramat

  Ocena 2/6

  15 stycznia 2009 roku Airbus A-320 linii US Airways wystartował z lotniska LaGuardia w Nowym Jorku. Gdy przelatywał nad Manhattanem, w maszynę uderzyło stado dzikich gęsi, niemal natychmiast unieruchamiając oba silniki. Pilot Chesley Sullenberger III nie stracił zimnej krwi i udało mu się dokonać niesamowitego wyczynu – wylądował na rzece Hudson, ratując życie 155 pasażerów. Ogłoszony przez media bohaterem, krótko cieszył się sławą. Choć wciąż napływały zaproszenia do popularnych programów, coraz częściej zaczęto podawać w wątpliwość słuszność jego decyzji. Clint Eastwood może i ma już 86 lat, ale najwyraźniej nie zamierza zwolnić tempa – oparty na faktach Sully to 35. film w jego reżyserskiej karierze. Choć cud na rzece Hudson uznano za wyjątkowe wydarzenie w historii lotnictwa, u Eastwooda happy end to zaledwie początek: prawdziwe kłopoty dopadły Sullenbergera dopiero po wypadku. Z pomocą grającego tytułową rolę Toma Hanksa (z fryzurą, której nie powstydziłby się sam doktor Emmett Brown) udowadnia, że społeczeństwo nikogo nie kocha bardziej niż zwykłych ludzi wykazujących się niezwykłą odwagą. Co nie przeszkadza mu w jednoczesnym pomniejszaniu ich zasług.

 • Kubo i dwie struny

  Kubo i dwie struny

  animowany

  Ocena 5/6

  Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem - do czasu, kiedy chłopca odwiedza duch przeszłości, który zmienia jego przeznaczenie. Aby przetrwać, Kubo musi odnaleźć magiczną zbroję należącą do jego ojca - największego samuraja, jakiego kiedykolwiek nosiła Ziemia. W poszukiwaniach towarzyszą mu dobre duchy i pradawne bóstwa, które wspierają go magicznymi mocami. Tak Kubo wyrusza w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż śladami swej rodziny. Podróż ta pozwoli mu poczuć dumę z tego, kim jest i uwierzyć, że możliwe jest wszystko.

 • Sylwia Grzeszczak w Zabrzu

  Na temat jej twórczości krążą różne, nie tylko te pochlebne czy wręcz entuzjastyczne opinie. Pod względem popularności jednak od kilku lat trudno jej dotrzymać kroku.

 • Katowice w muzycznym pryzmacie. Wernisaż wystawy w Muzeum Historii...

  Nie od dziś wiemy, że Katowice to miasto przepełnione muzyką. Podczas specjalnej wystawy pt. "Katowice - muzyczna metropolia" ten fenomen analizować będzie Muzeum Historii Katowic.

 • Będzie kolejny kalendarz Twórców Kultury Śląskiej

  9 grudnia do sprzedaży trafi czwarta edycja kalendarza "Twórcy Kultury Śląskiej". To autorski projekt fotograficzny Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim realizowany od 2013 roku we współpracy z fotografikami Krzysztofem Millerem i Markiem Wesołowskim.

 • Muzyka Filmowa w Spodku

  Hołd muzyce filmowej i ukochanym klasykom 7 grudnia w katowickim Spodku złożą polscy artyści, którym podczas niezwykłego występu będzie towarzyszyć ponad 50-osobowa orkiestra pod batutą Tomasza Szymusia.

Tematy ważne dla Katowic
Miasta
Miejsca
Tematy
Praca
Edukacja w Katowicach
Nieruchomości