• Lukas Kampa, nowy rozgrywający Jastrzębskiego Węgla dostał flamaster do ręki i... się zaczęło

  Lukas Kampa - najlepszy rozgrywający ostatnich mistrzostw świata - zaczął wypełniać swoje obowiązki wobec Jastrzębskiego Węgla wcale nie na siatkarskim parkiecie. Po przyjeździe do klubu Niemiec dostał do ręki flamaster, którym zaczął składać autografy na koszulkach i piłkach, które z czasem trafią do kibiców i sponsorów klubu. 36-letni Niemiec to brązowy medalista mistrzostw świata. Dwa lata temu - podczas polskiego mundialu - został wybrany najlepszym rozgrywającym świata. - Szukaliśmy godnego następcy Michala Masnego. Jestem szczęśliwy, że mamy Lukasa. Nie spadł nam z nieba. Musieliśmy na takiego gracza sami mocno zapracować - mówił Mark Lebedew, trener JW.

 • Ks. Kazimierz Sowa: Nie odprawiam mszy politycznych

  Trzeba powiedzieć ostro: albo rezygnujecie z języka nienawiści, albo nie chcemy mieć z wami nic wspólnego

 • Lukas Kampa - najlepszy rozgrywający mistrzostw świata - już z koszulką Jastrzębskiego Węgla

  Lukas Kampa, 30-letni Niemiec, będzie w nadchodzącym sezonie odpowiedzialny za rozegranie piłki w Jastrzębskim Węglu. Niemiec to brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata. Dwa lata temu - podczas polskiego mundialu - został wybrany najlepszym rozgrywającym świata. - Nie mam najlepszych wspomnień z Jastrzębia. Zawsze grało mi się tutaj trudno. Wierzę, że teraz - już ze mną w składzie - uda się zbudować w Jastrzębiu twierdzę nie do zdobycia. Moje ambicje zawsze są takie same. Chcę wygrać każdy mecz. Zobaczymy jednak, jak to się skończy, gdyż zespół wciąż jest w budowie - mówi Kampa, który w poniedziałek po raz pierwszy pojawił się w śląskim klubie. Zawodnik otrzymał z rąk prezesa Adama Gorola i trenera Marka Lebedew koszulkę Jastrzębskiego Węgla.

Co jest grane 24

5856 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Iwona Chmielewska. Magazyn ogólnego przeznaczenia

  Iwona Chmielewska. Magazyn ogólnego przeznaczenia

  wystawa

  Wystawa Iwony Chmielewskiej "Magazyn ogólnego przeznaczenia" w Galerii Rondo Sztuki. Towarzyszy wystawie pokonkursowej „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” Obiekty znajdujące się w magazynach są w stanie względnego spoczynku, ponieważ patrząc z punktu widzenia logistyki, magazynowanie to niepożądane przerwy w przepływie dóbr. Niestety wyżej wymienione przerwy są nieuniknione i należy się z nimi liczyć, a przede wszystkim podejmować odpowiednie decyzje dotyczące gospodarki magazynowej. Magazyn, to miejsce obce i znajome zarazem. Odpowiednio zorganizowane, urządzone, przeznaczone do przechowywania we właściwych warunkach określonych obiektów. Wystawa Iwony Chmielewskiej „Magazyn ogólnego przeznaczenia” to opowieść o wyobraźni i umiejętności patrzenia. O nas – osobliwych magazynach myśli, doświadczeń i obrazów. Na wystawie w Rondzie Sztuki zaprezentowane zostanie kilkadziesiąt oryginalnych dzieł wykonanych w charakterystycznych dla artystki szlachetnych technikach plastycznych łączących m.in. rysunek, grafikę, tkaninę oraz collage z wykorzystaniem gazet, starych papierów, papierów fakturowych, fotografii, drobnych przedmioty codziennego użytku. Zobaczyć będzie można obrazy pochodzące m.in. z książek: „Dwoje ludzi”, „O tych, którzy się rozwijali”, „Cztery strony czasu”, „W kieszonce”, „abc.de”, „Pamiętnik Blumki”, „Na wysokiej górze”, „Czarownica”, „Królestwo dziewczynki”.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • #WSZYSTKOGRA

  #WSZYSTKOGRA

  muzyczny

  #WSZYSTKOGRA to historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Zosia (Eliza Rycembel) próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama (Kinga Preis) niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia (Stanisława Celińska) ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną. Czy uda im się to zdobyć?

 • Kung Fu Panda 3

  Kung Fu Panda 3

  animowany

  Ocena 4/6

  Film o nowych przygodach pandy Po, mistrza wschodnich sztuk walki. Po spotyka swego dawno zaginionego ojca i obaj wyruszają do sekretnej krainy pand, gdzie poznają nowych, przezabawnych bohaterów. Gdy nadprzyrodzony złoczyńca Kai zaczyna pustoszyć całe Chiny, pokonując wszystkich mistrzów kung fu, Po musi dokonać niemożliwego – wytrenować całą wioskę swych rozbrykanych, niezdarnych współbraci, by utworzyli drużynę niepokonanych Kung Fu Pand!

 • Kapitan Ameryka: wojna bohaterów

  Kapitan Ameryka: wojna bohaterów

  science fiction

  Ocena 4/6

  W filmie „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”, będącym bezpośrednią kontynuacją hitowego „Avengers: Czas Ultrona”, Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele nowej drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem.

Tematy ważne dla Katowic
Miasta
Miejsca
Tematy
Praca
Edukacja w Katowicach
Nieruchomości