• Koncert Martina Pribuli nie wystarczył. 'Czas na nową serię'

  Słowak strzelił dwa gole, a z wysokości trybun wyglądało na to, że zapracował również na rzut karny. Sędzia był jednak innego zdania... Starania Pribuli zdały się na nic, gdyż to Olimpia nieoczekiwanie triumfowała na Stadionie Ludowym (5:3). - Rywal trafił nas na początku, a potem mocno stanął z tyłu i nastawił się na grę z kontry. Rzut karny? Moim zdaniem należał się nam. Trzeba o ty meczu zapomnieć. Przed nami kolejny rywal, czyli Wisła Puławy. Mam nadzieję, że tym meczem rozpoczniemy kolejną zwycięską serię - mówi Słowak, którego zespół przegrał pierwszy mecz w sezonie.

 • Letnie Katowice w 1,5 minuty. Timelaps pokazuje miasto [WIDEO]

  Paweł Błach, student informatyki stworzył projekt Katolaps - Lato w Kato. To seria timelapsów pokazujących Katowice

 • Eve Ainsworth: "7 dni" [Książka na weekend"

  To książka idealnie oddająca to, co dzieje się w niektórych szkołach, no, może w większości szkół.

Co jest grane 24

6335 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • DZIADY CZ.II

  DZIADY CZ.II

  dramat

  II część Dziadów w Teatrze Nowym przygotowała Irena Jun wespół z Jerzym Kaliną. Jest ona dla nich przede wszystkim niezwykłym obrzędem, tajemniczym rytuałem, w którym żywi nawiązują kontakt z umarłymi, świat realny przenika się i zespala z nadzmysłowym, tworzącym universum przebogate w emocje i znaczenia. Niejako warunkiem spełnienia obrzędu jest współuczestniczenie w nim widzów, inaczej, bardziej emocjonalnie weń zaangażowanych niż podczas "zwykłego" oglądania spektaklu. To ryzykowne zawsze założenie w tym przypadku wcale nie wydaje się "na wyrost". Spektakl szalenie sugestywny, o wielkiej urodzie plastycznej i muzycznej, aktorsko bardzo wyrazisty i zdyscyplinowany.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Smoleńsk

  Smoleńsk

  dramat

  Ocena 1/6

  10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

 • Bridget Jones 3

  Bridget Jones 3

  komedia

  Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów jest singielką, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój?Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem…

 • Jak zostać kotem

  Jak zostać kotem

  komedia

  Ocena 2/6

  Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota należącego do jego własnej rodziny. Prowadzi to do serii zaskakujących wydarzeń, a bohater może na własnej skórze sprawdzić trafność powiedzenia, że… koty mają dziewięć żyć.

Tematy ważne dla Katowic
Miasta
Miejsca
Tematy
Praca
Edukacja w Katowicach
Nieruchomości