Dobra energia

 • Rozmawiał Marcin Czyżewski

  Organizacja szczytu klimatycznego to szansa na globalną promocję

  Szczyt klimatyczny w Katowicach to doskonała okazja do pokazania, jak bardzo zmieniło się miasto w ostatnich latach - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

  19-10-2018 12:27
 • PAWEŁ WOJCIECHOWSKI

  Budownictwo energooszczędne to przyszłość

  Przedszkola, szkoły, żłobki, a nawet obiekty komunalne - w Polsce z roku na rok powstaje coraz więcej budynków prefabrykowanych opartych na szkielecie drewnianym. - Buduje się szybko, energooszczędnie, ekologicznie i zdrowo - przekonują...

  19-10-2018 12:25
 • Rozmawiał Bartosz Sendrowicz

  Przestaniemy być niewolnikami zakładów energetycznych

  Za kilka dekad krajobraz energetyczny, jaki znamy, oraz obecne sposoby wytwarzania i dystrybucji energii albo znikną, albo będą zmarginalizowane. O tym, co nas czeka w energetycznej przyszłości, ale też o tym, dlaczego na OZE nie można patrzeć tylko...

  19-10-2018 12:21
 • OPRACOWAŁ MARCIN CZYŻEWSKI

  Pomorskie to region dobrej energii

  Dla rozwoju Pomorza energetyka ma kluczowe znaczenie. Nie brakuje tutaj innowacyjnych działań w tej dziedzinie, z których przykład mogą brać inne regiony.

  19-10-2018 12:14
 • Rozmawiał Bartosz Sendrowicz

  Magazynowanie energii jest kluczowe dla rozwoju branży

  Powstała ustawa o elektromobilności, do łask powróciła energetyka wiatrowa, a Ministerstwo Energii coraz chętniej rozmawia z organizacjami branżowymi o tym, jak zwiększyć udział zielonej energii w miksie. To dobry prognostyk czy gra pozorów?

  19-10-2018 12:08
 • Rozmawiał Marcin Czyżewski

  Fotowoltaika opłaca się wszystkim, którzy zużywają prąd

  Głównym celem montażu paneli jest obniżenie rachunków za prąd i zabezpieczenie klienta przed wzrostami cen energii, na które jest wciąż narażony. Ale nie zapominajmy też o korzyściach ekologicznych - mówi Michał Kitkowski, prezes firmy SunSol.

  19-10-2018 12:08
Więcej tematów - Katowice
Wiadomości z Katowic
Magazyn Katowice
Imprezy w Katowicach
Sport w Katowicach